Anugerah Utama

Bil

Kategori

PENERIMA 2017

1

Pusat Pengajian Cemerlang dalam pengurusan Akademik

Sistem

2

Penyelia Pasca Siswazah Cemerlang Kategori Penyeliaan Terbaik

Prof Dr Nooritawati  Md Tahir

3

Penyelia Pasca Siswazah Cemerlang Kategori Penghasilan Graduan Terbaik

Muhamad hafiz mamat

4

Anugerah Kualiti Kepimpinan Akademik Istimewa FKE

PM Ir Dr Huzaimi Jusoh

5

Pensyarah Tokoh Akademik Harapan (Berkhidmat kurang 10 tahun)

Ir Dr Nurlaila Ismail

6

Pensyarah Tokoh Akademik harapan (Berkhidmat lebih 10 tahun)

PM Dr Muhamad Murtadha

 

Pentadbiran

Bil

Kategori

PENERIMA 2017

7

Anugerah Staf Pentadbiran Contoh

Puan Nor Liyana Ahmad Suhaimi

8

Anugerah Staf Teknikal Contoh:

Pusat Pengajian Komunikasi
Encik Mohd Khalim Kamsan


Pusat Pengajian Kuasa
Encik Salehudin Mohd Redzuan


Pusat Pengajian Komputer
Encik Ahmad Yusof Bakin


Pusat Pengajian Elektronik
En Suhaimi Ahmad


Pusat Pengajian Sistem
Encik Zamnazlan Bin Zainalin


Unit Komputer
Nor Azizah Hamzah

9

Anugerah Zonɛ⁵ CPS Paling Kemas (Kategori Pejabat)

Pejabat Dekan

10

Anugerah Zonɛ⁵ CPS Paling Kemas (Kategori Makmal)

Makmal PP Kuasa Aras 6

Drive Technology Laboratory    

11

Anugerah Zonɛ⁵ CPS Paling Kemas (Kategori Aras)

ARAS 12

12

Anugerah Penyumbang Tertinggi Tabung Amanah

Prof. Ir. Dr. Norlida Buniyamin

13

Makmal Mesra Pelanggan

Makmal PP Kuasa Aras 6

Drive Technology Laboratory    

14

Anugerah Jawatankuasa Paling Aktif

JK OBE, JK Jurutera Profesional

15

Anugerah Kualiti Staf Sihat (MC <10 Hari Dalam 5 Tahun Berkhidmat)

Dr Sukreen Hana Herman

PM Md  Mahfudz Md Zan

16

Anugerah Jasamu Dikenang 20 Tahun (Uitm)

Abdull Halim Bin Hussin
PM Dr Azilah Binti Saparon
Dr Juliana Bt Johari
Dr Murizah Binti Kassim
PM Dr Wan Fazlida Hanim Bt Abdullah

17

Anugerah Jasamu Dikenang 25 Tahun

PM Ruhani Ab. Rahman
Ir Zulkifli Bin Abd. Majid

 

Unit Akademik

Bil

Kategori

PENERIMA 2017

18

Anugerah Pengajar Terbaik (Pencapaian Gred A Terbanyak bagi pelajar)

Ir Harizan Che Mat Haris -

19

Anugerah Seni & Kreatif

Dr Murizah kassim

En Fuad Latip

20

Anugerah Penceramah Terbaik

En Fuad latif

21

Anugerah Penulis Terbaik  (Akademik P&P)

Calon KPP Komputer
Dr Fadhlan Hafizhelmi Kamaru Zaman

Calon KPP Sistem
Megat syahirul amin Megat Ali

Calon KPP Kuasa
Siti Zaliha Mohd Noor

Calon KPP Elec
Dr Hanim Hussin

Calon KPP Komunikasi
Suzi seroja Sarnin

22

Anugerah e-Pembelajaran

Calon KPP Komputer
Meor Mohd Azreen Meor Hamzah

Calon KPP Sistem
Ir Dr Nina Korlina Madzhi

Calon KPP Kuasa
Siti Zaliha Mohd Noor

Calon KPP Elec
Pn Maizan Muhammad

Calon KPP Komunikasi
Dr Aziati Husna Awang

23

Anugerah penolong pensyarah contoh

Calon KPP Komputer
Encik Mohd Azman Hanif Sulaiman

Calon KPP Kuasa
En Hamdani Abu Hasan

Calon KPP Elec
En Rizal Dohad

24

Anugerah Penasihat Akademik Berkualiti

Ir Dr. Nur Asyida Salim

25

Anugerah Penyelia FYP Terbaik

Calon KPP Komputer
Prof Ir Dr Habibah Hashim
Calon KPP Sistem
En Noorfadzli Abd Razak
Calon KPP Kuasa
Ir Harizan Che Mat Haris

Calon KPP Elec
Dr Zaiton Shariff

Calon KPP Komunikasi
Pn Suhaila Subahir

 

Hal Ehwal Akademik

Bil

Kategori

PENERIMA 2017

26

Anugerah Penglibatan Pembangunan Pelajar

Dr Mahanijah Md Kamal

27

Anugerah Penglibatan Kemahiran Insaniah

Dr Hanim Husin

28

Pensyarah Mentor Pelajar

Dr Wan Nor Syafizan Wan Muhamad
Ir Harizan Che Mat Haris
PM Ruhani Ab Rahman
PM Zunairah Hj Murat
En Abdul Karimi Halim

29

Anugerah penasihat persatuan terbaik

PM Dr Azlina Idris

 

Industry, Community, Alumni & Entrepreneurship Network (ICAEN)

Bil

Kategori

PENERIMA 2017

30

Anugerah Jaringan Industri paling aktif (Kategori Pusat Pengajian)

Pusat Pengajian Kuasa

31

Anugerah Jaringan Industri Paling Aktif (Kategori Staf Akademik)

PM Dr Nofri Yenita Dahalan

32

Anugerah Jaringan Masyarakat Paling Aktif

Dr Ruhizan Liza Ahmad Shauri

MDEC CTCS Teacher Certification

Prof. Madya Dr. Muhammad Murtadha

JKR

PM Ruhani    Ab Rahman    

CISCO Regional Academy -

Dr Hanim Hussin

Young Innovator's Challenge

Dr Zaiton Shariff

Cyber Security Surau Seksyen 7

33

Anugerah Kolaborasi Alumni

PM Ir Dr Ahmad Farid
En Noorfadzly Abdul Razak

 

Penyelidikan dan Industri (PNI)

Bil

Kategori

PENERIMA 2017

34

Anugerah Penyelidikan & Inovasi terbanyak (Kategori Pusat Pengajian)

Pusat Pengajian Elektronik 

37

Anugerah Penyelidik & Inovasi terbanyak (Kategori Staf Akademik)

Prof. Ir. Dr. Ismail Musirin

38

Anugerah Penerbitan Berwasit Terbanyak (Kategori Pusat Pengajian)

Pusat Pengajian Elektronik

39

Anugerah Penerbitan Berwasit Terbanyak (Kategori Staf Akademik)

Prof. Ir. Dr. Ismail Musirin

40

Anugerah Penerima Geran Penyelidikan Tertinggi (Kategori Pusat Pengajian)

Pusat Pengajian Komunikasi

41

Anugerah Penerima Geran Penyelidikan Tertinggi (Kategori Staf Akademik)

Dr Muhammad Hafiz Mamat

42

Pensyarah Mentor Penyelidikan

PM Dr Muhammad Murtadha  Othman

43

Anugerah COE/RIG Paling Aktif

Automation  and robotics research group (AUROB)

44

Anugerah Penyelidik Muda Harapan

Calon TDPJI
Bidang Sistem
Dr Mazidah Tajjudin

Bidang Kuasa
Dr Nur Ashida Binti Salim

Bidang Komunikasi
Dr Nur Emileen binti Abdul Rashid

Bidang Komputer
Ir. Dr. Ahmad Ihsan Bin Mohd Yassin

Bidang Elektronik
Dr. Rosalena Irma Binti  Alip

45

Anugerah Harta Intelek

Dr. Hashimah Hashim

Prof Madya Ruhani Ab Rahman

Dr. Husna Abdul Rahman

45

Anugerah Penerbitan Jurnal Berimpak Tinggi (Q1/Q2)

Dr Mohamad Hafiz Mamat

Prof Ir Dr Ismail Musyirin

Dr Robi'atun Adayiah Awang

Dr Norhafizah Burham

PM Dr Muhammad

Murtadha  Othman

Dr Nani Fazdlina Naim

Maizatul Zolkapli

Prof Dr  Nooritawati Md Tahir